«ԽորանԱրդ» ինտելեկտուալ կենտրոն հասարակական կազմակերպության առաքելությունն է նպաստել հասարակության մտավոր, հոգևոր և ֆիզիկական ներդաշնակ զարգացմանը, ինչպես նաև գյուտարարական և ռացիոնալիզատորական մտքի ստեղծարար, ոչ ստանդարտ մտածողության զարգացմանն ու գործնական կիրառմանը:
«ՁԳՏՈՒՄ ավելի լավ ապագայի. համայնքների և քաղաքացիական հասարակության դիմակայունություն Հայաստանում» (STRIVE) ծրագրի «Արտակարգ իրավիճակի շտապ արձագանք» բաղադրիչի շրջանակներում «ԽորանԱրդ» ինտելեկտուալ կենտրոն ՀԿ-ը ստեղծել է ամառային ճամբար տեղահանված և սոցիալապես անապահով ընտանիքների 24 երեխաների համար։ Ծրագիրը տրամադրել է առցանց և անհատական ուսուցում երեխաներին, իսկ Շիրակի մարզից 16 ուսուցիչների` ուսուցանողների ուսուցման դասընթացներ:

“KhoranArd” Intellectual Center NGO
“KhoranArd” Intellectual  Center Non-Governmental Organization's mission is to contribute to the intellectual, spiritual and physical harmonious development of society, as well as the development and practical application of creative, non-standard thinking of the inventive and rationalizing mind.
Within the framework of the "Immediate Emergency Response" (Emergency) component of the STRIVE project “KhoranArd” Intellectual Center NGO established a summer camp for 24 children from displaced and socially vulnerable families. The project provided online and in-person training to children and ToT training to 16 teachers from the Shirak Marz.