«Դիլիջանի համայնքային կենտրոն» ՀԿ (ԴՀԿ)
«Դիլիջանի համայնքային կենտրոն»  հասարակական կազմակերպության առաքելությունն է հզորացնել համայնքի ներուժը և խրախուսել ցկյանս ուսուցումը,  իրականացնել կրթական և ժամանցային ծրագրեր, կարողությունների զարգացման դասընթացներ, մշակութային միջոցառումներ, համայնքային ամենատարբեր նախագծեր՝ համայնքի կողմից՝ համայնքի համար:
«ՁԳՏՈՒՄ ավելի լավ ապագայի. համայնքների և քաղաքացիական հասարակության դիմակայունություն Հայաստանում» (STRIVE) ծրագրի «Արտակարգ իրավիճակի շտապ արձագանք» բաղադրիչի շրջանակներում «Դիլիջանի համայնքային կենտրոն» ՀԿ-ը ներգրավել է կանանց, ովքեր ստացել են բիզնեսի զարգացման հմտություններ GIZ-ի ֆինանսավորմամբ ԴՀԿ-ի կողմից իրականացվող մեկ այլ նախաձեռնության միջոցով: Ծրագրի առաջին փուլում կանայք գեներացրել են բիզնես գաղափարներ, իրականացրել SWOT վերլուծություն և մշակել բիզնես պլաններ՝ համաձայն Canvas Business մոդելի (ինչպես ուսումնասիրել շուկան, ընտրել թիրախային խմբեր և ընտրել նրանց հետ աշխատելու ուղիներ, ստեղծել գործընկերություն մշակել արժեքավոր առաջարկներ և որոշել հիմնական ռեսուրսներն ու գործողությունները):
Ծրագրի երկրորդ փուլը կանցկացվի 2-րդ տարում, որտեղ շահառուները կծանոթանան դրամական միջոցների հոսքերին և ծախսերի կառավարմանը և կներկայացնեն իրենց միկրո բիզնեսը գնահատող հանձնաժողովին` իրականացման համար ֆինանսավորում ստանալու նպատակով:

“Dilijan Community Center” NGO (DCC)
“Dilijan Community Center” Non-Governmental organization's mission is to empower the community's potential and encourage lifelong learning, to implement educational and recreational programs, capacity building courses, cultural events, community projects of all kinds, by the community, for the community.
Within the framework of the "Immediate Emergency Response" (Emergency) component of the STRIVE project, “Dilijan Community Center” NGO engaged women who received business development skills through another initiative implemented by DCC with GIZ funding. In the first phase of the project, women generated business ideas, carried out SWOT analysis, and developed business plans in accordance with the Canvas Business model (how to explore the market, select target groups and to choose ways of working with them, build partnerships, develop valuable offers, and determine the main resources and actions).
The second phase of the project will be conducted in Year 2 where beneficiaries will become familiar with cash flow and cost management and will present their micro businesses to the evaluation committee to receive funding for implementation.