«Այբ» կրթական հիմնադրամ
«Այբ» կրթական հիմնադրամի նպատակը սովորելու գերազանցության մշակույթ ձևավորելն ու հայկական կրթության զարգացմանն աջակցելն է։ Հիմնադրամի համայնքն իր բոլոր ջանքերն ու ներդրումներն ուղղում է 21-րդ դարի մրցունակ, ստեղծարար, փոփոխությունների պատրաստ սերնդի զարգացմանը։
«ՁԳՏՈՒՄ ավելի լավ ապագայի. համայնքների և քաղաքացիական հասարակության դիմակայունություն Հայաստանում» (STRIVE) ծրագրի «Արտակարգ իրավիճակի շտապ արձագանք» բաղադրիչի շրջանակներում «Այբ» կրթական հիմնադրամն աջակցեց 90 ուսուցիչների և 313 աշակերտների Արմավիրի և Գեղարքունիքի մարզերի 52 դպրոցներից հմտանալու «Քան» հարթակի օգտագործման մեջ և օգտագործելու հարթակում տեղադրված տեսանյութերը, հոդվածները և վարժությունները բնագիտամաթեմատիկական առարկաների իրենց գիտելիքները հարստացնելու, դպրոցական ծրագրին զուգահեռ համապատասխան թեմաների վերաբերյալ հետաքրքիր բացատրությունները լսելու և ձեռք բերված գիտելիքները ստուգելու համար։

“Ayb” Educational Foundation
The objective of the “Ayb” Educational Foundation is to shape a culture of excellence in learning and support education development in Armenia. Our community directs all its efforts and investments to the development of a creative generation that would be competitive in the 21st century and ready for changes.
Within the framework of the "Immediate Emergency Response" (Emergency) component of the STRIVE project “Ayb” Educational Foundation helped 90 teachers and 313 students from 52 schools of Armavir and Gegharkunik marzes become proficient in the use of the "Kհan" platform and be able to use the videos, articles, and exercises posted on the platform to enrich their knowledge of science and mathematics subjects, listen to interesting explanations on relevant topics alongside the school curriculum, and get hands-on to check the given knowledge.