«Իմփաքթ Հաբ Երևանը» հիմնադրվել է 2015 թվականին և գործում է Երևանում, Սյունիքում, Կոտայքում, Շիրակում և Տավուշում։ Կազմակերպության նպատակն է զարգացնել սոցիալական նորարարության և սոցիալական ձեռներեցության էկոհամակարգը Հայաստանում։ Շահառուները հանդիսանում են սոցիալական ձեռներեցները, նորարար սկսնակ ձեռներեցները և ՓՄՁ-ները, հեռավար աշխատող մասնագետները։
«ՁԳՏՈՒՄ ավելի լավ ապագայի. համայնքների և քաղաքացիական հասարակության դիմակայունություն Հայաստանում» (STRIVE) ծրագրի «Ճգնաժամային արձագանք» բաղադրիչի շրջանակներում 2023 թվականին «Իմփաքթ Հաբ Երևան»-ը Երևանում, Արագածոտնի և Կոտայքի մարզերում իրականացրեց «ՍԼԱՑՔ» (WESL) ծրագիրը՝ զգալի առաջընթաց գրանցելով մասնակիցների տնտեսական անկախության և ընդհանուր բարեկեցության բարձրացման գործում: Ոլորտային դասընթացների, փափուկ հմտությունների վարպետության դասերի և հոգեկան առողջության աջակցության նախաձեռնությունների միջոցով 50 կին ձեռք բերեց կայուն կենսապահովման ուղիներ փնտրելու համար անհրաժեշտ հմտություններ և վստահություն: Հարկ է նշել, որ 18 կին մասնակցել է, 13-ը՝ կարի և դիզայնի դասընթացների, իսկ սննդի պատրաստման և վաճառքի դասընթացների մասնակցեց 19 կին: Բացի այդ, անցկացվել են սննդի և տեքստիլ արդյունաբերությանը հարմարեցված խորացված ձեռներեցության վարպետության դասեր, որոնք ուղեկցվել են մասնակիցների երեխաների համար հոգեկան առողջության աջակցության դասընթացներով և արվեստի թերապիայով՝ համալիր մոտեցմամբ խթանելով հզորացումը: Ծրագիրը նաև ցանցային հնարավորություններ է ընձեռել, ինչպիսին է Հայ կանանց միջազգային ասոցիացիայի (AIWA) սիմպոզիումը, որը մասնակիցներին հնարավորություն է տվել կիսվել անձնական հաջողության պատմություններով և հաստատել կարևոր կապեր:

"Impact Hub Yerevan" was founded in 2015 and operates in Yerevan, Syunik, Kotayk, Shirak, and Tavush. The organization aims to develop an ecosystem of social innovation and social entrepreneurship in Armenia. Beneficiaries are social entrepreneurs, innovative start-ups and SMEs, and telecommuting professionals.
In 2023, within the "Emergency Response" component of the STRIVE project, "Impact Hub Yerevan" implemented the Women’s Empowerment for Sustainable Livelihoods (WESL) programme, making significant strides in enhancing participants’ economic independence and overall well-being. Through a comprehensive series of sector-specific training sessions, soft skills workshops, and mental health support initiatives, 50 women gained essential skills and confidence to pursue sustainable livelihoods. Highlights include 18 participants completing beauty sector training, 13 women participating in sewing and design courses, and 19 women participating in food-making and selling training. In addition, in-depth entrepreneurship workshops tailored to the food and textile industries were conducted, complemented by mental health support sessions and art therapy for participants’ children, fostering a holistic approach to empowerment. The Programme also provided networking opportunities, such as the Armenian International Women’s Association (AIWA) symposium, enabling participants to share personal success stories and establish meaningful connections.