ԿՄԻ ՊԼԱՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ
Տեղի ունեցավ Strive ծրագրի Կազմակերպական մոդելների ինովացիա (ԿՄԻ) բաղադրիչի շրջանակներում մշակված պլանների ներկայացումը, որը նպատակ ուներ խորհրդատվական հանձնաժողովի կողմից ստանալ դիտարկումներ և առաջարկություններ՝ ԿՄԻ ռազմավարությունները բարելավելու ուղղությամբ:
Դիտարկումների և առաջարկությունների հիման վրա ԿՄԻ պլանները կբերվեն ավարտուն տեսքի և կներկայացվեն ֆինանսավորման STRIVE ծրագրի կողմից:
ԿՄԻ պլանները ներառում են բաղադրիչներ, որոնք կուղղվեն կազմակերպությունների տեսանելիության բարելավմանը, ֆինանսական կայունությանը, շահառուներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը:
Միջոցառման մասնակիցներին ողջունեց ԵՄ ծրագրերի ղեկավար Բրունո Մոնտարիոլը՝ կարևորելով ՔՀԿ-ների կայուն զարգացման դերը ՀՀ-ում:

PRESENTATION OF OMI PLANS
An event dedicated to the presentation of the plans developed within the framework of OMI component of the Strive program was held on the 2nd of June.
The event aimed to receive observations and recommendations from the professional Advisory Committee to improve the OMI strategies.
Based on the observations and recommendations, the OMI plans will be finalized and submitted for funding. OMI plans include components that will be aimed at improving the visibility of organizations, financial sustainability and improving the quality of services provided to beneficiaries.
Bruno Montariol, the Program Manager, EU Delegation, welcomed the participants of the event, highlighting the role of sustainable development of CSOs in Armenia.