2024 թվականի ապրիլի 30-ին Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում տեղի ունեցավ «Ձգտում ավելի լավ ապագայի. համայնքների և քաղաքացիական հասարակության դիմակայունություն Հայաստանում» (STRIVE) ծրագրի երկրորդ կլոր սեղան քննարկումը համատեղ գործողության պլանավորման և իրականացման նպատակով։
Հատկանշական է, որ այս անգամ Կլոր սեղանը կազմակերպեց Ապարանի քաղաքապետարանը։ Միջոցառումը համախմբել էր Արագածոտնի մարզի տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների քննարկելու և հատկորոշելու համատեղ իրականացվող ծրագիր կամ գործողություն, որը շոշափելիորեն կնպաստի ՔՀԿ-ների և այլ ոլորտների միջև համագործակցության աճին։ Երկրորդ կլոր սեղանի համատեղ ծրագիրը կամ գործողությունը ուղղված է լինելու Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների կարիքների լուծմանը։
Հաջորդ՝ երրորդ կլոր սեղանը նախատեսում ենք անցկացնել Լոռու մարզի Փամբակ բնակավայրում՝ արդեն մայիս ամսին։

On April 30, 2024, the Second Multi-stakeholder Round Table of the "STRIVE for a better future: communities and civil society resilience in Armenia" project was held in Aparan, Aragatsotn Marz, RA.
It is noteworthy that this time the Round Table was organized and led by Aparan Municipality. The event brought together representatives of different sectors of Aragatsotn Marz to discuss and identify a joint action or project to increase the cooperation and partnerships of CSOs with other sectors in a tangible way. This time the joint actions should address the needs of forcibly displaced people from Nagorno Karabakh.